Estetická medicína

Touha po důstojném stárnutí a zachování mladistvého vzhledu následuje člověka již od antických dějin. Způsoby, jak toho dosáhnout se v posledních dekádách rapidně rozvinuly díky odhalení a pochopení molekulárních procesů stárnutí kůže.
Moderní „anti-aging“ medicína vychází z těchto procesů, a působí na molekulární úrovni, aby zpomalila a oddálila příznaky stárnoucí pokožky.
V estetické medicíně je obzvláště důležité pochopit a zachovat individualitu člověka. Nezbytný je komplexní pohled na problematické zóny a spolupráce s klientkou (klientem) při nastavení požadovaných cílů.

NABÍZÍME KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ PRO:

▢    stárnutí pleti (ztráta pružnosti, jemné vrásky, pigmentové skvrny)

▢    odstranění vrásek, harmonizaci rysů obličeje

▢    odstranění nežádoucích kožních výrůstků

▢    odstranění jizev

▢    zlepšení kvality vlasů

▢    trvalé laserové odstranění chloupků

▢    odstranění nadměrného pocení

▢    odstranění tuku v oblasti podbradku

Používáme originální, kvalitní a v praxi osvědčené materiály od špičkových světových značek (Stylage, Radiesse, Restylane, Botox, Dysport, a dalších).

 

NAŠE NEJČASTĚJŠÍ ZÁKROKY:


ODSTRANĚNÍ ZNAMÉNEK A KOŽNÍCH VÝRŮSTKŮ LASEREM

Výhody jsou rychlé hojení bez šití a rychlá rekonvalescence téměř bez omezení pacienta. Zákrok se provádí v místním znecitlivení.


OMLAZENÍ PLETI FRAKČNÍM CO2 LASEREM

Tato terapie patří v současné době mezi nejmodernější a nejúčinnější metody sloužící k rejuvenaci pleti.


OMLAZENÍ PLETI NEINVAZIVNÍM LASEREM S RADIOFREKVENCIÍ

Laser spojený s radiofrekvencií stimuluje funkci kožních fibroblastů, čímž dochází k tvorbě nových kolagenových vláken, zlepšuje se pružnost a kvalita pleti. Laser má také protizánětlivou a antimikrobiální funkci, kterou využijeme v léčbě akné. Ošetření provádíme v místním znecitlivění lidokainovým krémem. Pleť je po zákroku lehce zarudlá, ale nedochází k olupování.


APLIKACE BOTULOTOXINU

Botulotoxin se používá v medicíně již více než 30 let, z toho 15 let v estetické medicíně. Jde o bezpečnou metodu, která je známá pro velmi účinné odstranění mimických vrásek.
Nejznámější a nejrozšířenější aplikace botulotoxinu jsou do horní části obličeje – k odstranění vrásek čela, z oblasti mezi obočím a kolem očí, „chemickému“ zvednutí obočí.
Botulotoxin má ale kromě již zmíněných i několik méně známých indikací – pomáhá odstranit tzv. kuřácké vrásky kolem úst, zvětšit rty, zvednout ústní koutky, odstránit tzv. „gummy smile“ (odhalení dásně horní čelisti při usmíváni), minimalizuje až úplně odstraňuje pocení (podpaží, čelo…) a botulotoxinem lze dokonce zlepšit mastnou pleť.


REJUVENACE OBLIČEJE POMOCI KYSELINY HYALURONOVÉ 

Kyselina hyaluronová je tělu přirozená látka, která se vyskytuje v mezibuněčném prostoru kůže. Přitahuje velké množství tekutin, čímž dodává objem pokožce. Aplikuje se do statických vrásek (především do nosoretních rýh, svislých rýh kolem ústních koutků, vrásek u kořeně nosu) nebo při ztrátě objemu (rty, tváře, nad lícními kostmi, kruhy pod očima).


REJUVENACE PLETI POMOCI HYDROXIAPATITU VÁPENATÉHO (RADIESSE) 

Hydroxiapatit vápenatý je přirozeně se vyskytující látka, která kromě výplňových funkcí velmi intenzivně stimuluje tvorbu vlastního kolagenu. Používá se především k celkové rejuvenaci pleti, hřbetů rukou, dekoltu.


ENZYMATICKÝ  A CHEMICKÝ PEELING

Enzymatický peeling SUPERFACIAL™ od britské firmy vyvíjející špičkovou lékařskou kosmetiku Medik8 rozzáří unavenou pleť, zlepší pružnost a tón, zmírní suchost pokožky. Působí zcela jiným mechanismem, než klasický chemický peeling. Unikátní směs osmi účinných látek (papain, kyselina ellagová, výtažky z granátového jablka, výtažky z borůvek, kiwi olej, aminokyseliny) „požírá“ odumřelé kožní buňky z povrchu a zanechává pleť hladkou, jemnou a zářící, a to bez následného podráždění nebo olupování. Kúra trvá 30-40 minut a to včetně následné fotostimulační terapie, která vede k další biostimulaci kožních buněk a novotvorbě kolagenu. Jedná se o ideální ošetření pro okamžité vypnutí a rozzáření pleti (často využíváno i před akcemi jako ples, focení, apod.).

Kromě enzymatického peelingu provádíme i povrchové nebo středně hluboké, klasické chemické peelingy pomoci kyseliny glykolové a kyseliny trichloroctové k zlepšení kvality, rejuvenaci pleti, odstranění pigmentových skvrn či jizev po akné. 


BIOSTIMULAČNÍ SVĚTLOLÉČBA

Léčebný a biostimulační efekt červeného světla využívá dermatologie, rehabilitační a sportovní medicína již několik desítek let. Intenzivní stimulace pokožky červeným světlem má hojivý efekt vhodný na akutní projevy (opary, čerstvé rány), a dále stimuluje energetické (mitochondriální) procesy v kožních buňkách, které vedou k stimulaci tvorby kolagenu, regeneraci a růstu vlasů.

Současným novým trendem je použití žlutého světla (bez UV), které proniká nejhlouběji do pokožky a má nejvýraznější efekt proti stárnutí pleti.

Fototerapie modrým světlem se stala jedním z nejdůležitějších novinek v léčbě akné. Modré světlo účinkuje přímo na projevy akné, má přírodní antibakteriální efekt, působí přímo na Propionibacterium acnes, bakterii spjatou s výskytem akné. Světloléčbu modrým nebo střídavým červeným a modrým světlem kombinujeme i s odborným laserovým čištěním pleti v rámci léčby akné.


REJUVENACE PLETI, NECHIRURGICKÝ LIFTING OBLIČEJE APLIKACÍ MESONITÍ

Nechirurgický lifting obličeje pomoci plně vstřebatelných polydioxanových nití je minimálně invazivní ambulantní zákrok, jehož cílem je primárně napnout, zpevnit, a rozjasnit pokožku v oblasti obličeje a krku.  Mesonitě vylepší kontury dolní čelisti, podbradku a tváří, a omladí povislou kůži v oblasti krku.


INJEKČNÍ LYPOLÝZA

Injekční lipolýza je minimálně invazivní metoda k odstranění přebytečných tukových polštářků především v oblasti podbradku, krku, paží.


MEZOTERAPIE – VÝŽIVA KŮŽE, ZLEPŠENÍ KVALITY VLASŮ

Hlavní princip mezoterapie je aplikace roztoku či gelu obsahujícího směs funkčních látek pomoci ultratenké jehly do střední vrstvy kůže, tedy přímo do místa svého konečného působení. Nabízíme mezoterapii pokožky obličeje, krku, dekoltu či hřbetů rukou a vlasaté pokožky hlavy.


FOTOGALERIE ZÁKROKŮ