Plazmalifting

 

Getty_062112_BloodInjection

Plazmalifting, nebo omlazení kůže vlastní plazmou je nová, převratná metoda v estetické medicíně, která omlazuje kůži zcela přirozenou cestou.
Plazma obohacená krevními destičky (platelet rich plasma – PRP) aplikována do kůže funguje jako elixír mládi, který zabezpečuje vyhlazení pleti, vrásek, zlepšuje strukturu a barvu pleti, odstraňuje jizvy i kruhy pod očima. Aplikace do kštice vyživuje vlasové kořenky a stimuluje jejich aktivitu, což zabraňuje vypadávání vlasů (androgenní alopecie u mužů i žen).

Hlavní účinnou substancí této metody jsou trombocyty (krevní destičky), které jsou zdrojem řady růstových faktorů a chemokinů. Tyto stimulují regeneraci poškozených buněk, zvyšují aktivitu kmenových buněk a tvorbu kolagenu v kůži. Postup kopíruje vlastně procesy hojení těla samotného.

Důležitou výhodou plazmaliftingu je, že díky aplikaci tělu naprosto přirozené látky, nehrozí riziko vedlejších účinků nebo alergické reakce. Je vhodné i v těhotenství nebo po dobu kojení. Metoda je bezbolestná, provádí se po aplikací znecitlivujícího krému.

 

JAKÉ PROBLÉMY ŘEŠÍ PLAZMALIFTING?

– omlazení, výživa unavené, stárnoucí pleti v oblasti obličeje, krku, dekoltu, hřbetech rukou
– regenerace kožních buněk, tvorba kolagenu
– zlepšení struktury, odolnosti pleti
– odstranění vrásek
– odstranění jizev, stop po akné
– odstranění kruhů pod očima
– stimulace vlasových kořínků, podpora růst vlasů

JAK PROBÍHÁ OŠETŘENÍ?

Klientovy se odebere malé množství krve (stejným způsobem, jako u běžného odběru krve), ze které se ihned připravuje PRP (proces má několik kroků a trvá cca 20 minut). Na vybrané lokality se aplikuje znecitlivující krém, a PRP je následně aplikována injekční technikou do potřebné vrstvy kůže. Celý proces trvá 30-45 minut dle množství ošetřených lokalit. Omezení v souvislosti s estetickým zákrokem jsou minimální (24h před zákrokem dietní pokrmy a abstinence alkoholu, 3 dny po zákroku bez nesteroidních antiflogistik – ibalgin, meloxicam, aulin, atd.) a rekonvalescence po zákroku je velmi rychlá. Místa vpichů jsou po ošetření mírně začervenalá, ojediněle mohou vzniknout drobné modřinky, které lze překrýt makeupem.

JAKÉ JSOU RIZIKA?

Vzhledem k tomu, že vlastní plazma je zcela přirozený materiál, plazmalifting je bez rizik vedlejších účinků, nevyskytují se žádné alergické reakce.

JAKÉ JSOU KONTRAINDIKACE?

U určitých poruch srážlivosti krve, krvetvorbu, užití léků na ředění krve (např. warfarin) není plazmalifting doporučen.

KOLIK JE TŘEBA OŠETŘENÍ?

Po okamžitě viditelné výplňovým efektu se nastartují regenerační procesy, které se postupně zjeví do 6-8 týdnů a přetrvají několik měsíců až rok v závislosti na typu pleti, stavu kůže a životním stylu. Pro výraznější efekt lze PRP rejuvenaci opakovat 2-3x po 2 měsíčních intervalech.